Львівська обласна ліга інтелектуальної творчості Регламент Х Відкритого чемпіонату Львівської області з гри “Що? Де? Коли?” сезон 2006-2007 років
Надіслано Moonlight грудень 02 2008 11:11:46

Регламент
Х Відкритого чемпіонату Львівської області з гри “Що? Де? Коли?”
сезон 200
6-2007 років

Організатор змагань: Львівська обласна ліга інтелектуальної творчості (ЛОЛІТ).
Оперативне управління змаганнями: здійснює оргкомітет змагань, призначений правлінням ЛОЛІТ.
Період змагань: листопад 2006 року - червень 2007 року.
Місце проведення змагань: визначається оргкомітетом не пізніше ніж за тиждень до їх початку.

І. Загальні положення
1.1. Схема змагань: змагання проводяться у трьох лігах.
1) Інтелект-ліга (до складу якої входять шість кращих команд Інтелект-ліги сезону 2005-2006 років, а також дві команди, що показали найкращий результат у сезоні 2005-2006 років у Лізі претендентів);
2) Ліга претендентів (до складу якої входять дві команди, що показали у сезоні 2005-2006 років найгірші результати в Інтелект-лізі, команди, що зайняли 3-9 місця у сезоні 2005-2006 років у Лізі претендентів, а також три команди, що показали найкращий результат у сезоні 2005-2006 років у Відкритій лізі);
3) Відкрита ліга (до складу якої входять три команди, що показали у сезоні 2005-2006 років найгірші результати у Лізі претендентів, команди, що зайняли 4-20 місця у сезоні 2005-2006 років у Відкритій лізі, а також шістнадцяти команд, що не увійшли до складу команд Інтелект-ліги, Ліги претендентів та Відкритої ліги сезону 2006-2007 років, але зголосилися до участі в Х Відкритому чемпіонаті Львівської області з гри “Що? Де? Коли?” та показали найкращі результати у відбірковому етапі).
Відбірковий етап відбувається перед початком змагань Відкритої ліги у випадку подання зголошень до участі у Х Відкритому чемпіонаті Львівської області з гри “Що? Де? Коли?” більше ніж від 56 команд. Змагання відбіркового етапу складається з 3-х турів, в кожному з яких розігруються 12 запитань.
У випадку невчасного подання зголошення до участі в змаганнях оргкомітет приймає окреме рішення про доукомплектування Інтелект-ліги чи Ліги претендентів.
1.2. Змагання в Інтелект-лізі складатимуться із семи етапів. Кожний етап складається з 3-х турів, в кожному з яких розігруються 12 запитань.
За підсумками етапу командам нараховуються бали:
1 місце - 10 балів                            5 місце - 4 бали
2 місце - 7.5 балів                           6 місце - 3 бали
3 місце - 6 балів                              7 місце - 2 бали
4 місце - 5 балів                              8 місце - 1 бал
1.3. Змагання у Лізі претендентів складатимуться із семи етапів. Кожний етап складається з 3-х турів, в кожному з яких розігруються 12 запитань.
За підсумками етапу командам нараховуються бали:
1 місце - 15 балів                            7 місце - 6 балів
2 місце - 12 балів                            8 місце - 5 балів
3 місце - 10 балів                            9 місце - 4 бали
4 місце - 9 балів                              10 місце - 3 бали
5 місце - 8 балів                              11 місце - 2 бали
6 місце - 7 балів                              12 місце - 1 бал
1.4. Змагання у Відкритій лізі складатимуться із п’яти етапів. Кожний етап складається з 3-х турів, в кожному з яких розігруються 12 запитань. До участь у п’ятому етапі Відкритої ліги допускаються двадцять кращих команд за підсумками попередніх чотирьох етапів.
Порядок нарахування балів у Відкритій лізі визначається після затвердження списку команд, що допущені до участі у змаганнях.
1.5. За підсумками Х Відкритого чемпіонату Львівської області з гри “Що? Де? Коли?” команди, що займуть 7 та 8 місця в Інтелект-лізі, переходять до Ліги претендентів, а команди, що займуть 1 та 2 місця у Лізі претендентів переходять до Інтелект-ліги. Команди, що займають 10, 11 та 12 місця в Лізі претендентів, переходять до Відкритої ліги, а команди, що займуть 1, 2 та 3 місця у Відкритій лізі, переходять до Ліги претендентів. Команди Ліги претендентів, що перейшли за підсумками Х Відкритого чемпіонату Львівської області з гри “Що? Де? Коли?” до Відкритої ліги, а також команди Відкритої ліги, що здобули місця не нижче 20-го здобувають право на участь в ХІ Відкритому чемпіонаті Львівської області з гри “Що? Де? Коли?”  без проходження попереднього відбіркового етапу.
1.6. У випадку, якщо котрась із команд Інтелект-ліги чи Ліги претендентів у встановлені терміни не зголоситься до участі в ХІ Чемпіонаті Львівської області з гри “Що? Де? Коли?”, її місце посідає команда, яка показала найкращий результат за підсумками сезону 2006-2007 років в Інтелект-лізі та Лізі претендентів чи Лізі претендентів та Відкритій лізі, відповідно. При цьому пріоритет надається команді, що втратили право на участь в Інтелект-лізі чи Лізі претендентів.
1.7. Брати участь у змаганнях Інтелект-ліги та Ліги претендентів в ХІ Відкритому чемпіонаті Львівської області з гри “Що? Де? Коли?” мають право:
1.7.1. Команда, котра відповідно до цього регламенту користується таким правом і у своєму складі має не менше чотирьох гравців, заявлених у стартовому списку цієї команди у минулому чемпіонаті.
1.7.2. Команда, котра відповідно до цього регламенту користується таким правом і у складі якої є капітан цієї команди у минулому чемпіонаті, за умови, якщо не створено команду відповідно до пункту 1.7.1. цього регламенту.
ІІ. ПРАВИЛА ГРИ “ЩО? ДЕ? КОЛИ?”
2.1. Змагання для команд у кожній із ліг відбуваються одночасно.
2.2. Одночасно брати участь у діях команди під час гри може не більше шести осіб.
2.3. Завдання команд - своєчасно дати правильну відповідь на запитання, котре задав ведучий. За кожну правильну відповідь команда отримує одне ігрове очко.
2.4. Відповіді даються у письмовому вигляді.
2.5. Ведучий оголошує номер запитання, задає саме запитання після чого починається відлік чистого часу, рівно 60 секунд. За 10 секунд до закінчення обговорення дається попереджувальний сигнал. Після закінчення 60 секунд дається 10 секунд для письмового оформлення відповіді та передачі її до суддівської групи.
2.6. Команда вважається такою, що здала відповідь вчасно, якщо її капітан (гравець) підняв руку догори з письмовою відповіддю до закінчення 70 секунд, відведених на опрацювання та оформлення відповіді на запитання, і здав її асистентові суддівської групи.
2.7. Відповіді, які здані із запізненням, не розглядаються.
2.8. Письмові відповіді команд зберігаються до часу остаточного підведення підсумків етапу змагань.
2.9. Відповідь вважається неправильною, якщо:
- не розкриває суті запитання з достатнім ступенем конкретизації (необхідна ступінь конкретизації повинна бути вказана у запитанні чи визначається суддівською групою);
- форма відповіді не відповідає формі запитання;
- команда здала більше одного варіанту відповіді, хоча б один з яких не є правильним;
- у відповіді допущені грубі помилки (неправильно названі імена, прізвища, назви, дати, спосіб дії і т.д.), що спотворюють чи змінюють суть відповіді.
2.10. Інформація в дужках суддівством не береться до уваги.
2.11. У випадку відсутності на картці номера команди, що дала відповідь, суддівська група має право не враховувати цю відповідь при підведенні підсумків.
2.12. Під час турів змагань заборонене використання технічних засобів комунікації.
ІІІ. СЛУЖБИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОВЕДЕННЯ ЧЕМПІОНАТУ
3.1. Змагання обслуговують: ведучий; суддівська група (у складі трьох осіб); апеляційне журі; черговий адміністратор; асистенти суддівської групи.
3.2. Ведучий
Для проведення етапу змагань оргкомітет призначає ведучого змагань, який чітко і розбірливо зачитує запитання, а у випадку відсутності сигналів сповіщення веде відлік часу. Ведучий спостерігає за дотриманням умов регламенту і порядком ведення гри, а також інформує про порушення під час змагань чергового адміністратора. Ведучий має право робити зауваження та попередження учасникам змагань, а також присутнім у залі змагань.
3.3. Суддівська група
Для проведення етапу змагань оргкомітет призначає суддівську групу, яка оцінює відповіді команд та підбиває підсумки змагань. Суддівська група інформує про порушення під час змагань чергового адміністратора. Суддівська група має право робити зауваження та попередження учасникам змагань, а також присутнім у залі змагань.
3.4. Апеляційне журі
Для проведення етапу змагань оргкомітет призначає апеляційне журі, яке з’ясовує суперечності щодо правильності відповіді на запитання етапу змагань. У випадку незгоди із рішенням суддівської групи щодо визначення правильності відповіді на запитання, команда протягом 24 годин від часу закінчення етапу має право подати письмову заяву (апеляцію) із викладенням суті неправомірного, на її думку, рішення та підтвердженням своєї позиції апеляційному журі, яке складається із фахівців, що проживають поза межами Львівської області. Апеляція приймається черговим адміністратором разом із фінансовою заставою у розмірі 30 грн., яка повертається команді у випадку прийняття апеляційним журі позитивного для неї рішення. Термін розгляду апеляції - 1 тиждень від закінчення часу подання апеляцій. Апеляційне журі розглядає виключно апеляції щодо зарахування відповіді команді, яка апелює, або щодо зняття питання. Рішення апеляційного журі є остаточними і оскарженню не підлягають.
3.5. Черговий адміністратор
Для проведення етапу змагань оргкомітет призначає чергового адміністратора, який веде контроль за зголошеннями команд та фіксує попередження, надані учасникам змагань з боку ведучого та суддівської групи, оцінює роботу суддівської групи. Черговий адміністратор має право не допустити до етапу змагань команду, склад якої не відповідає цьому регламенту. У випадку порушення під час проведення змагань чисельного складу команди, який встановлюється цим регламентом, черговий адміністратор вносить пропозицію до оргкомітету змагань про анулювання результатів команди в етапі змагань.
3.6. Асистенти суддівської групи
Для проведення етапу змагань безпосередньо перед грою за погодженням із суддівською групою призначаються асистенти суддівської групи, які приймають у команд картки з відповідями, слідкують щоб зміст зібраних відповідей не був доступним іншим командам, фіксують під час турніру випадки некоректної поведінки команд і глядачів та повідомляють про них суддівській групі. Оскарження дій асистентів суддівської групи не допускається.
IV. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ
4.1. До участі у змаганнях допускається команда, що у встановлений оргкомітетом термін подала зголошення, яке є одночасно згодою команди із умовами проведення Х Відкритого чемпіонату Львівської області з гри “Що? Де? Коли?”, викладеними у цьому регламенті.
4.2. Зголошення до участі в Х Відкритому чемпіонаті Львівської області з гри “Що? Де? Коли?” за формою містить стартовий список команди (не більше 8 гравців).
4.3. До участі в етапі змагання допускається команда, що подала зголошення, яке за формою містить список гравців команди (не більше 8 гравців). Під час проведення етапу змагань у складі команди має перебувати одночасно не менше 4 гравців, зголошених у стартовому списку, або не менше 3 гравців, зголошених у стартовому списку, один з яких є капітаном команди.
4.4. Капітан команди призначається одноразово на час проведення всього чемпіонату з числа членів команди.
4.5. Протягом сезону команда може додатково залучати до участі у своєму складі до двох гравців, що не зафіксовані у стартових списках команд, які  беруть участь в Х Відкритому чемпіонаті Львівської області з гри “Що? Де? Коли?”.
4.6. До участі в етапі змагань Інтелект-ліги допускається команда, котра не має фінансових заборгованостей перед оргкомітетом змагань, здала пакет авторських запитань (10 штук) та внесок за етап у розмірі 40 грн. (для команд, у стартовому списку яких перебуває 4 та більше гравців - дійсних членів ЛОЛІТ) або 120 грн. (для команд, у стартовому списку яких перебуває менше 4-х гравців - дійсних членів ЛОЛІТ).
4.7. До участі в етапі змагань Ліги претендентів допускається команда, котра не має фінансових заборгованостей перед оргкомітетом змагань, здала пакет авторських запитань (10 штук) та внесок за етап у розмірі 30 грн. (для команд, у стартовому списку яких перебуває 4 та більше гравців - дійсних членів або кандидатів у дійсні члени ЛОЛІТ) або 90 грн. (для команд, у стартовому списку яких перебуває менше 4-х гравців - дійсних членів або кандидатів у дійсні члени ЛОЛІТ).
4.8. До участі в етапі змагань Відкритої ліги допускається команда, котра не має фінансових заборгованостей перед оргкомітетом змагань, здала пакет авторських запитань (10 штук) та внесок за етап у розмірі 20 грн.
4.9. Компенсація за нездане вчасно запитання встановлюється у розмірі 2 грн.
4.10. Усі необхідні заміни, з числа заявлених на етап гравців, проводяться протягом перерви між турами змагань етапу. Команда обов’язково інформує про проведення заміни чергового адміністратора.
4.11. Під час проведення Х Відкритого чемпіонату Львівської області з гри “Що? Де? Коли?” не допускається перехід гравців між командами різних ліг (за винятком переходів між командами, що мають підписані та ратифіковані оргкомітетом змагань угоди про спільну діяльність (фарм-клуби)). Перехід гравців між командами однієї ліги відбувається за погодженням між командами та після написання гравцем заяви відповідного зразка.
4.12. Перехід між гравцями команд однієї ліги може відбуватися протягом трансферного періоду, що починається після закінчення третього і закінчується за тиждень до початку четвертого етапів змагань у Інтелект-лізі та Лізі претендентів чи у період після закінчення другого і за тиждень до початку третього етапів змагань у Відкритій лізі.
4.13. У трансферний період, що визначається пунктом 4.11  цього регламенту, команди можуть дозголосити до свого стартового списку необхідну кількість гравців (але не більше двох), якщо у цьому списку перед початком чемпіонату були вакансії.
4.14. Угода про спільну діяльність (фарм-клуб) підписується між двома командами, що протягом чемпіонату виступають у різних лігах, та ратифікується оргкомітетом змагань не пізніше, ніж за 3 дні до початку чемпіонату. Відповідно до цієї угоди, не більше двох гравців із стартового складу команд можуть брати участь одночасно в іграх команд різних ліг: Інтелект-ліги - у Відкритій лізі, Ліги претендентів - у Відкритій лізі, Відкритої ліги - в Інтелект-лізі чи Лізі претендентів.
4.15. За підсумками чемпіонату, команди Відкритої ліги, які підписали угоду про спільну діяльність (фарм-клуб) з командами Інтелект-ліги чи Ліги претендентів, не можуть перейти у Лігу претендентів.
V. ШТРАФНІ САНКЦІЇ
5.1. Штрафні санкції стосовно команд застосовуються відповідно до рішень оргкомітету змагань, ведучого змагань, суддівської групи, чергового адміністратора, а також відповідно до колегіального рішення, в прийнятті якого беруть спільну участь ведучий змагань, суддівська група, черговий адміністратор.
5.2. Оргкомітет змагань:
- приймає рішення про анулювання результатів команди в етапі змагань, що прирівнюється за штрафними санкціями до неучасті команди в етапі змагань;
- приймає рішення щодо встановлення штрафних фінансових санкцій;
- приймає рішення щодо окремих звернень команд, які оскаржують таким чином дії ведучого, членів суддівської групи, чергового адміністратора та асистентів суддівської групи.
5.3. Ведучий змагань:
- приймає рішення про надання попередження окремому гравцеві команди та команді загалом, присутнім у залі змагань;
- подає пропозиції про застосування штрафних санкцій щодо порушення регламенту змагань для обговорення та прийняття колегіального рішення.
5.4. Суддівська група:
- приймає рішення про надання попередження окремому гравцеві команди та команді загалом, та присутнім у залі змагань;
- подає пропозиції про застосування штрафних санкцій щодо порушення регламенту змагань для обговорення та прийняття колегіального рішення.
5.5. Черговий адміністратор:
- приймає рішення про недопущення до етапу змагань команди, склад якої не відповідає цьому регламенту;
- подає пропозиції про анулювання результатів команди в етапі змагань у випадку порушення під час проведення змагань чисельного складу команди, який встановлюється цим регламентом.
5.6. Штрафною санкцією, що застосовується до окремого гравця, може бути попередження, дискваліфікації до кінця проведення етапу, дискваліфікація на один етап змагань, дискваліфікація на час проведення наступних етапів змагань, кількість яких залежить від колегіального рішення.
5.7. Штрафною санкцією, що застосовується до команди загалом, може бути попередження її капітана, дискваліфікація його до кінця проведення етапу, дискваліфікація на один етап змагань, дискваліфікація капітана команди на час проведення наступних етапів змагань, кількість яких залежить від колегіального рішення, а також винятковий варіант анулювання результатів етапу змагань для команди, відповідно до колегіального рішення, у випадку п’яти командних попереджень під час етапу змагань.
5.8. У випадку надання під час одного етапу змагань двох попереджень гравцеві команди ведучим чи суддівською групою, гравець дискваліфікується до закінчення етапу змагань. Його участь у наступних етапах змагань визначається колегіальним рішенням.
5.9. У випадку надання під час одного етапу змагань трьох попереджень команді ведучим чи суддівською колегією, капітан команди дискваліфікується до закінчення етапу змагань. Його участь у наступних етапах змагань визначається колегіальним рішенням.
5.10. При дискваліфікації гравця чи капітана у складі команди необхідно зробити заміни, які б відповідали умовам участі команди в етапі змагань.
5.11. У випадку надання протягом чемпіонату трьох одноразових попереджень, гравець команди не допускається до участі у черговому (після останнього попередження) етапі змагань.
5.12. У випадку надання протягом чемпіонату п’яти командних попереджень, капітан команди не допускається до участі у черговому (після останнього попередження) етапі змагань.
5.13. Попередження окремим гравцям чи командам у цілому можуть надаватися за:
- висловлювання та дію, котра ображає ведучого, суддівську групу, апеляційне журі, чергового адміністратора, асистентів суддівської групи, оргкомітет змагань;
- дії, що перешкоджають ведучому, суддівській групі, апеляційному журі, черговому адміністратору, асистентам суддівської групи, оргкомітету змагань проводити ігри чемпіонату;
- невиконання розпоряджень ведучого, суддівської групи, апеляційного журі, чергового адміністратора, асистентів суддівської групи, оргкомітету змагань, які стосуються виконання ними обов’язків щодо забезпечення проведення ігор чемпіонату;
- наближення на відстань меншу за 2 метри до ведучого, членів суддівської групи та апеляційного журі, чергового адміністратора, асистентів суддівської групи під час виконання ними роботи щодо забезпечення проведення ігор чемпіонату без їх дозволу чи запрошення.
5.14. Попередження присутнім у залі під час проведення змагань можуть надаватися за:
- образу команди чи будь-якого з її гравців;
- підказку команді чи будь-якому з її гравців;
- шум під час проведення змагань.
5.15. За неучасть в етапі команда сплачує оргкомітету змагань компенсацію, котра встановлюється у розмірі двох стартових внесків, після чого команда допускається до чергового етапу змагань. За неучасть у двох етапах протягом чемпіонату команда знімається із змагань і посідає за його підсумками останнє місце у своїй лізі. Знята із змагань команда у наступному чемпіонаті не може зберегти за собою місце в Інтелект-лізі чи Лізі претендентів за будь-яких умов.
5.16. У випадку прийняття рішення про застосування штрафних санкцій ведучий повідомляє про них усім, хто знаходиться в залі змагань.
5.17. За порушення регламенту чи неправильне оформлення документів перед початком етапу оргкомітет змагань може вжити відповідні штрафні санкції (серед яких і фінансові) включно із припиненням участі команди у змаганнях.
5.18. Штрафні фінансові санкції мають розмір від одного до п’яти внесків за етап. У кожному конкретному випадку їх розмір визначає оргкомітет змагань.
5.19. У випадку незгоди із діями ведучого, членів суддівської групи, чергового адміністратора чи асистентів суддівської групи команди мають право звернутися до оргкомітету з проханням врегулювати всі конфліктні моменти.
5.20. З усіх питань щодо проведення Х Відкритого чемпіонату Львівської області з гри “Що? Де? Коли?”, які не регулюються цим регламентом, оргкомітет приймає окремі рішення.
5.21. Рішення оргкомітету змагань є остаточними.
VI. ПЕРЕМОЖЦІ ЗМАГАНЬ
6.1. Переможцями Х Відкритого чемпіонату Львівської області з гри “Що? Де? Коли?” проголошуються переможці змагань Інтелект-ліги.
6.2. Переможець в змаганнях Інтелект-ліги, Ліги претендентів та Відкритої ліги визначається за кращою сумою балів у всіх етапах. Якщо у підсумку команди показали ідентичні результати, то їхнє підсумкове місце визначається за кращою сумою набраних очок (після цього - рейтингу). У випадку, якщо на етапі змагань команди показала абсолютно однакові результати (кількість очок та рейтинг), підсумки етапу для цих команд проводяться за сумою місць в окремих турах (чим менша сума - вище місце команди), а при рівності цього - за показниками (кількість очок, рейтинг) двох (при потребі одного) кращих для цих команд турів.
6.3. В етапі змагань не допускається присвоєння двох однакових місць різним командам.
VII. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
7.1. Змагання проводяться виключно українською мовою.
7.2. Організатори повідомляють про терміни проведення змагань не пізніше ніж за десять днів до їх початку капітанів усіх команд-учасниць.
7.3. Організатори зобов’язані підготувати пакет якісних питань, а також належні умови проведення змагань.
Адреса оргкомітету змагань: 79017, м.Львів, вул.Вахнянина, 29, кімн.339.
Контактні телефони: (0322)63-95-71, 299-92-90, 62-43-78.
Голова оргкомітету змагань: Володимир Жмурко.